Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 862
۱ نظر
حجت‌الاسلام دکتر جلالي در جلسه هفتگي حزب‌الله مشهد:
ضرورت هوشياري نسبت به نقشه فتنه‌گران براي مجلس خبرگان
پنجشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۸۹ ساعت ۱۱:۰۲
 
نظام اسلامي و مردم بصير فهميده‌اند که موسوي و کروبي سرباز فتنه‌اند. راس فتنه کس ديگري است که آنها را هل داده است. لذا حساسيت مردم متوجه هاشمي و اطرافيان او گرديده است و وي براي حفظ خود اين بار دنبال قرباني کردن خبرگان است.
جلسه هفتگي حزب‌الله مشهد مقدس اين هفته با حضور برادران حزب‌اللهي در محل دفتر اين تشکل برگزار شد و حجت‌الاسلام والمسلمين دکتر جلالي به تبيين و ارزيابي تحولات سياسي و فرهنگي کشور و منطقه پرداخت. 

حجت‌الاسلام جلالي گفت: در سفر اخير مقام معظم رهبري به قم بحمدالله شاهد گوشه‌اي از معنويت ايشان بوديم که نماز باتوجه و طولاني معظم‌له در حرم مطهر حضرت معصومه‌(س) و جمکران هر بيننده‌اي را تحت تاثير قرار مي‌داد. معنويت و قرب الي‌الله رهبر فرزانه انقلاب است که به تنهايي عامل پيروزي بر عالم کفر شده است. از همين رو چون دلسوزي حزب‌الله بيشتر از جريان‌هاي سياسي براي انقلاب است تقويت معنويت در حزب‌الله با الگوبرداري از رهبر معظم انقلاب ضروري است. 

وي افزود: پوتين رئيس جمهور سابق روسيه پس از ديدار با مقام معظم رهبري گفته بود من در ايران «مسيح» را ديدم و از ايشان دو درس گرفتم؛ اول اينکه رهبر ايران در هر سخنراني حرف جديد و تازه‌اي براي مردم و مسئولان دارد، دوم اينکه تمام نيرويش صرف حفظ نظامش مي‌شود تا پابرجا بماند. 

حجت‌الاسلام جلالي بااشاره به فتنه سال قبل گفت: هاشمي رفسنجاني سابقه طولاني در قرباني کردن عناصر مهم در مسير حفظ خود دارد. قرباني کردن عناصري همچون خاتمي، معين،‌لاريجاني و قاليباف از اين نمونه‌اند که با تشويق هاشمي پا به عرصه انتخابات گذاشتند و به يک مهره سوخته در افکار عمومي تبديل شدند. 

ميرحسين موسوي هم ذخيره هاشمي بود که براي تهديد و فشار به اصولگرايان استفاده مي‌شد. در جريان فتنه سال قبل هاشمي مجبور شد موسوي و کروبي را باهم قرباني کند تا در عرصه سياسي برخلاف ميل و خواسته‌اش اتفاق نيفتد که بصيرت و حضور در صحنه امت حزب‌الله و مردم ولايتمدار باعث شد هدف هاشمي عملي نشود. 

امروز نيز در حالي که فتنه‌گران به مرده سياسي تبديل شده‌اند جهت‌گيري هاشمي و تلاش وي توصيه به دستگيري موسوي و کروبي است تا بدينوسيله بار فتنه به دوش آنها گذاشته شود و هاشمي به دو هدف خود برسد:
۱- تبرئه و حفظ آبروي خويش نزد افکار عمومي
۲- فروکش دادن حساسيت مردم راجع به فتنه 

دکتر جلالي گفت: نظام اسلامي و مردم بصير فهميده‌اند که موسوي و کروبي سرباز فتنه‌اند. راس فتنه کس ديگري است که آنها را هل داده است. لذا حساسيت مردم متوجه هاشمي و اطرافيان او گرديده است و وي براي حفظ خود اين بار دنبال قرباني کردن خبرگان است. 

اعضاي محترم مجلس خبرگان مي‌بايست ضمن درک حساسيت مردم، از افتادن در نقشه فتنه‌گران بپرهيزند. 

وي افزود: هاشمي در اظهارات خود راه حل پيشنهادي خود در مقابله با فتنه را همان مواضع خويش در ۲۶ تير سال گذشته در خطبه‌هاي نمازجمعه تهران دانسته است که اين موضعگيري حاوي ۲ پيام است: 

۱- در صورتي که به عنوان رئيس مجلس خبرگان راي نياورد؛ خطاب به اپوزيسيون: به خاطر شما راي نياوردم و تلاش براي تقويت جايگاه خود در بين مخالفين!! 

۲- در صورتي که به عنوان رئيس مجلس خبرگان راي بياورد خطاب به منتقدين خود بگويد: راهم درست است!!
اين استاد حوزه و دانشگاه در پاسخ به سوالات حاضرين گفت: مشايي کانديداي رياست جمهوري آينده نيست اما بايد رصد کرد که پشت چه کانديدايي و با چه هدفي و نقشه‌اي قرار مي‌گيرد. مشايي اگر هيچ گناهي نداشته باشد، عامل تفرقه است که بدترين گناه است. 

برخي معتقدند فتنه بزرگتر آينده توسط هاشمي است و برخي آن را توسط مشايي مي‌دانند. يک حدس سومي هست که فتنه آينده توسط هاشمي و مشايي مي‌تواند باشد. 

هم‌اکنون نيز مشايي بي‌ارتباط با هاشمي نيست چرا که برنامه‌هايش خوش‌‌خدمتي به اصلاح‌طلبان است.
دکتر جلالي گفت: تمجيد و تاييد دولت در سخنراني اخير مقام معظم رهبري در نماز جمعه، حاکي از اين است که تضعيف دولت صحيح نيست. اما متاسفانه برخي نمايندگان مجلس هماهنگ با هاشمي در صدد تضعيف دولت و محدود کردن اختيارات رئيس‌جمهوري برآمده‌اند. 

حذف رئيس جمهور از شوراي پول و اعتبار و محدود کردن وي در انتخاب رئيس کل بانک مرکزي و استيضاح وزراي دولت و... از اين مصاديقند.

سعید
۱۳۸۹-۱۱-۲۹ ۱۸:۰۱:۱۴
کاملا این دیدگاه ظلمی در حقمردم وارامش مملکت است وبهتر است همه چیزبا ارامش حول محوریت رهبری صورت گیرد