Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 2033
خانم شريعتي (نماينده مجلس) در جلسه حزب‌الله مشهد:
دستگاه‌های دولتی در اجرای قانون عفاف‌وحجاب تعلل می‌کنند
پنجشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۸۹ ساعت ۱۷:۲۴
 
جلسه هفتگي حزب‌الله مشهد با حضور برادران حزب‌اللهي برگزار و ميهمانان ويژه جلسه سرکار خانم شريعتي نماينده مردم مشهد در مجلس شوراي اسلامي و سردار گنابادي به ايراد سخنراني پرداختند.

خانم شريعتي با اشاره به اجلاس آتي خبرگان گفت: الان کفه سنگين به نفع آيت‌الله مهدوي‌کني براي رياست مجلس خبرگان است و بهتر هم اين است که تجربه علمي و عملي جديدي را در رياست مجلس خبرگان شاهد باشيم. 

وي با مقايسه تطبيقي بين مجالس هفتم و هشتم شوراي اسلامي افزود: به نظر من مجلس هفتم در مسايل انقلابي و اصولگرايي محکمتر از مجلس هشتم بود چرا که پس از تحمل ۸ سال رنج تساهل و تسامح در دولت شوم اصلاحات و به شکرانه نعمت روي کار آمدن نيروهاي انقلابي، اصولگرايان در مجلس هفتم اتحاد بيشتري داشتند از همين‌رو توجهشان به انتظارات مقام معظم رهبري بود و به چيزي جز رضايت حضرت آقا فکر نمي‌کردند.
 
اما متأسفانه در مجلس هشتم؛ مجلس در هم است يعني يک اقليت خاموش از اصلاح‌طلبان در مجلس حضور دارد و در بين اصولگرايان هم سلائق مختلف است؛ به گونه‌اي که حتي شاهديم برخي نظرات اصلاح‌طلبان توسط برخي اصولگرايان دنبال مي‌شود! ضمناً برخي در مجلس هشتم نقش پدرخواندگي دارند!! 

خانم شريعتي گفت: انتظار اين بود که پس از فتنه سال ۸۸ قوه قضائيه جدي‌تر وارد عمل شود. از همين‌رو جلسه‌اي را به همراه حجت‌الاسلام روح‌الله حسينيان و آقاي زارعي با رييس‌قوه قضائيه داشتيم و بر پيگيري مطالبات مردم در مقابله با سران فتنه که امروز به محارب ضدانقلاب تبديل شده‌اند، تاکيد نموديم. 

در مجلس شوراي اسلامي کميسيون شوراها و امور داخلي در صدد حمايت از آسيب‌ديدگان توسط فتنه‌گران برآمد. اما با اين حال متأسفانه عده‌اي از اصولگرايان در مجلس فقط پشت پاي خود را مي‌بينند و فقط به مسايل منطقه‌اي و حوزه انتخابيه‌شان توجه دارند!! 

از همين‌رو برخي از وظايف - مهم مجلس به خاطر عدم انسجام اصولگرايان به سرانجام نمي‌رسد. نظرات مهم مقام معظم رهبري راجع به مجلس بايد بيشتر مورد توجه قرار مي‌گرفت؛ بحث طرح نظارت بر نمايندگان مجلس متاسفانه به سرانجام نرسيد. تنازع در برخي مسايل بين دولت و مجلس هم به آفت بزرگي براي اصولگرايي تبديل شده است. لازم است همه مسايل را از زاويه ديد رهبر معظم انقلاب ببينيم. 

وي افوزد: يکي از اشکالات ديگري که در مجلس هشتم وجود دارد استيضاح وزراي دولت است که کمتر اهرم‌هاي کارشناسي واقعي در آن وجود دارد، بلکه بيشتر گروکشي برخي نمايندگاني است که دنبال مسايل حوزه انتخابيه‌شان هستند. در حالي که مجلس هفتم به شريف‌زادگان وزير مشارکتي رفاه در دولت آقاي خاتمي به مصالحي رأي داد! 

وي گفت: نبايد اصولگرايان احساس کنند رقيبي از فتنه‌گران ندارند. شيوه اصلاح‌طلبان، آماده‌سازي و مطرح نمودن چهره‌هاي همسويي است که تابلو نيستند تا از اين منظر زمينه ورود به مجلس و حيات مجدد اصلاح طلبان فراهم‌ آيد. 

خانم شريعتي در پاسخ به سوالي راجع به قانون عفاف و حجاب گفت: قانون عفاف و حجاب توسط شوراي عالي انقلاب فرهنگي و شوراي فرهنگ عمومي تصويب شده و هم‌اکنون لازم‌الاجراست اما متاسفانه دستگاه‌هاي دولتي تعلل مي‌کنند؛ به ويژه دانشگاه آزاد و سازمان هواپيمايي کشوري که اصلا به اين مساله و قانون توجه ندارند. متاسفانه مهمانداران هواپيما اعلام مي‌کنند:«به خاطر شئونات اسلامي حجاب را رعايت فرمائيد.» اما خودشان بدتر از همه هيچ توجهي به رعايت حجاب ندارند. 

سردار گنابادي سخنران ديگر اين جلسه نيز گفت: انسجام حزب‌الله موجب مي‌شود تا حزب‌الله حضور فعال‌تري در صحنه‌ها داشته باشد که نتيجه آن خارج شدن ضد انقلاب و فريب‌خورده‌ها از ميدان است.
چرا که برخي فريب خوردگان حامي فتنه‌گران به دنبال انقلابي هستند که ۳۳ سال قبل اتفاق افتاد و آنها خواب بودند و برخي فتنه‌گران هم به دنبال ايجاد فضايي در کشور براي فساد و فحشا نظير قبل از انقلابند که همچون قطره‌اي در مقابل اقيانوس ملت آگاه، بصير و مومن ايران اسلامي کار به جايي نخواهند برد.
وي گفت: تمام تلاش ما براي خرسندي رهبري معظم انقلاب است؛ چرا که رضايت و خرسندي ايشان يقينا موجبات خوشحالي مولايمان امام زمان(عج) را فراهم خواهد ساخت.