داخلی سياسی خبر
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 132644
برنامه موشکی ما مطابق پروتکل های امنیتی است
يکشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۲
 
سرلشکر مصطفی ایزدی گفت: برنامه موشکی ایران مطابق با پروتکل‌ها و معادلات بین‌المللی است و هیچ کشوری نمی‌تواند جلوی آن را بگیرد.

به گزارش پایگاه خبری انصارحزب الله، سرلشکر «مصطفی ایزدی» با اشاره به حضور دوباره استعمار پیر و تحرکات قدرت‌های فرامنطقه ای در خلیج فارس اظهار داشت: جمهوری اسلامی با مطرح کردن پیام و گفتمان خود، جاذبه ای را در کل منطقه ایجاد کرده، که این جاذبه توجه ملت‌ها را به خود معطوف کرده است.

وی ادامه داد: گفتمان جمهوری اسلامی ملت‌های مسلمان و حتی غیر مسلمان منطقه را تحت تاثیر قرار داده و باعث شکل‌گیری جریانی از خیزش‌های اجتماعی در سطح منطقه شده است، که نمونه هایی از آن را در یمن، بحرین و سوریه می‌بینیم.

ایزدی گفت: این خیزش‌ها در مقاطعی حتی در مصر هم به وجود آمده بود، که متاسفانه آن را کنترل کردند.

وی با اشاره به اینکه این خیزش‌ها موجب نگرانی امپریالیسم جهانی به رهبری آمریکا و انگلیس که سابقه ۳۰۰ ساله استعماری را در کارنامه خود دارند، شده است، افزود: حضور قدرت‌های فرامنطقه ای در خلیج فارس در پاسخ به آن خیزش مردمی است و البته جمهوری اسلامی تبلور تام این خیزش است، که با نظام موفقی که ایجاد کرده، مطمئنا این تحرکات راه به جایی نخواهد برد.

ایزدی با بیان اینکه تحرکات دشمن در حوزه های فرهنگی و سیاسی در واقع عکس العمل آنها نسبت به موفقیت‌های جمهوری اسلامی است، عنوان کرد: مبنای بهانه جویی‌های آمریکا در موضوع آزمایش‌های موشکی و دیگر مواردی که رهبر معظم انقلاب به آن اشاره کردند، همچون مسئله حقوق بشر، در واقع مقابله با گفتمان جمهوری اسلامی است.

وی گفت: جمهوری اسلامی در حوزه توان موشکی و دفاعی برنامه متداولی را دارد، که مطابق با قواعد و معادلات بین المللی آن را پیش می‌برد و بسیاری از کشورها هم اعلام کردند که اقدامات جمهوری اسلامی مطابق با قراردادها و پروتکل‌ها تنظیم و تصویب شده است؛ لذا ما در این مسیر پیش می‌رویم و برنامه ها و فعالیت های خود را در حوزه رزمایش‌ها و آزمایش‌های موشکی انجام می‌دهیم. هرچند دشمن هم تلاش مذبوحانه خود را برای جلوگیری از این روند انجام می‌دهد؛ اما موفق نخواهد شد.
منبع: دفاع پرس