داخلی فرهنگی خبر
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 66772
۵۷ نظر
مسئولین چه می کنند؟!
«حیازدایی» دشمن با حمله لشکر ساپورت ها!
دخترکی با آرایشی غلیظ و موهایی افشان با ساپورتی مشکی خودنمایی می کرد چرا که با فونت نستعلیق سایز ۹۰ و سفید روی ران ها و ساق پاها...
شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۴:۲۳
 
به گزارش وبلاگستان پایگاه خبری انصارحزب الله،‌ مهران موزون در وبلاگ شنود نوشت: البته این از خاصیت های جامعه ی آوانگارد و مدپرست است که برای ذایقه سازی و هویت بخشی به پدیده های نو و گاها ناساز با فضای عمومی، اقدام به نامگذاری خاص بر روی آنها می کنند.


این تصاویر در فضای عمومی تهران براحتی قابل مشاهده است


اینکه چرا و چه کسی نام «جوراب شلواری» های سابق را «ساپورت» نهاده و اصلا این نام از خارج کشور همراه با این جوراب شلواری های رنگ آمیری شده وارد شده یا خیر، موضوع بحث ما نیست.

داستان از این قرار است که از زمستان ۱۳۹۱ برخی زنان خیابانی تهران در حرکتی کاملا مشکوک و سیستماتیک اقدام به پوشیدن جوراب شلواری هایی نمودند که منظره ی بدن نمای از زانو به پایین این پوشش ها قدری عجیب می نمود.
متاسفانه اقدامی در برخورد با این پوشش (که عملا شلوار را از زیر مانتو حذف کرده بود) از سوی هیچکدام از مبادی مسئول صورت نگرفت.

یکی از تحلیل های محتمل نیز این بود که حساسیت فضای پیش از انتخابات ریاست جمهوری و بهانه جویی دشمن برای شبطنت رسانه ای، دلیل جدی نگرفتن این آسیب اجتماعی می توانست باشد.

بهار ۱۳۹۲ از راه رسید و چشم مردم تهران منور به کوتاه تر شدن مانتوهایی شد که زیر آن هیچ برتن صاحبش نبود جز جوراب شلواری های سابق (که حالا نام ساپورت به خود گرفته بودند) و آرام آرام با حرکتی خزشی این ساپورت ها نه تنها آفتاب بیشتری به خود می دیدند بلکه رنگ ها و نقوش بیشتری را بر اندام باربی های تهرانی تجربه می کردند.


گاهی یک ساپورت «رنگ پا» بیننده را به اشتباه می انداخت که نکند فقط یک پیراهن بر تن فلان زن است و دیگر هیچ!

به هر روی..

پس از اعلام نتایج انتخابات خرداد ۹۲ ، آمار ساپورتهایی که صاحبانشان مانتوها را نیز به کناری نهاده و پیراهنی کِشی و چسبان را روی ساپورت ها برتن می کردند شیب تندی به خود گرفت.


این تصاویر در فضای عمومی تهران براحتی قابل مشاهده است


حالا این روزها..

ساپورت های رنگارنگ در حال فتح خیابانهای تهران است.

اکنون به وفور دختران و زنانی در سطح شهر تهران دیده می شوند که پیراهنی کشی و مجلسی را (که هیچ ربط و شباهتی به مانتو ندارد و صرفا پیراهنی است که تا نیمی از نشیمنگاه امتداد دارد) بر تن داشته و پوشش تمامی نیم تنه ی تحتانی بدن را برعهده ی ساپورت نازک و گاها رنگ بدن خویش گذاشته اند.

روز گذشته برای دیدن فیلم «هیس!..دختر ها فریاد نمیزنند» به سینما پردیس رفته بودم تا یکی دیگر از فیلمهای سینمای مولف را ببینم.

انبوه زنان و دختران ساپورت پوشی که مردانشان با عضلات ستبر و بدنسازی شده (مردانی که حکماً به اندازه ی جوجه خروس هم غیور نبودند) دیده میشد و در این میان دخترکی با آرایشی غلیظ و موهایی افشان با ساپورتی مشکی خودنمایی می کرد چرا که با فونت نستعلیق سایز ۹۰ و سفید روی ران ها و ساق پاهای خویش(بر روی ساپورت) اشعاری مورب و حالت ابر و باد ادبیاتی نوشته شده بود.

هرچه کردم نتوانستم قید خواندن اشعار بزنم.

دقیق تر شدم.

نوشته بود : شوش..جوادیه...راه آهن..شوش..میدان راه آهن...ترمینال جنوب..

نمی دانستم بخندم یا عصبانی شوم.

طراحی ابلیس کار خودش را برای کسانی که نمی خواهند به ساپورتها چشم بدوزند کرده بود..

چشم ها کنجکاو خواندن اشعار می شوند.

بعید نیست در آینده ی نه چندان دور که جدول متقاطع کلمات را بر روی برجستگی بدن زنان و دختران ایرانی در فضاهای عمومی شاهد باشیم.

نگرانم..

نگران شهرستان هایی که قرار است مورد حمله ی ساپورت ها قرار گیرند.

پروژه ی «حیازدایی» دشمن همچنان ادامه دارد و ما همچنان در غار اصحاب کهف خوابیم.
علی
۱۳۹۲-۰۷-۲۹ ۲۳:۲۹:۱۵
نه دق کنید نه بمیرید.فقط جلو وارداتشو بگیرید.بعدشم هر مغازه ای داشت جریمش کنید.با ساپورت پوشا هم مبارزه نکنید.فقط جلو خرید فروششو بگیرید.
فاضل
۱۳۹۲-۰۷-۲۵ ۱۱:۴۴:۲۳
اينو ميدونم كه هر سال بدتر از پارسال. خسته نكنيد خودتونو هيچ كاريش نميشه كرد فقط خانواده ها بايد كمي غيرت داشته باشند . به خانواده اهميت دهيد
جواد
۱۳۹۲-۰۷-۲۳ ۲۳:۰۵:۴۲
باید غصه خورد و دق کرد
جواد ميرزائي
۱۳۹۲-۰۷-۲۰ ۱۲:۴۲:۱۹
فقط دعا كنيم كه بيايد
سید حسین
۱۳۹۲-۰۷-۱۹ ۲۳:۵۸:۴۷
خدا میدونه که اکثریت این خانمها آدامهای پاک و خوش قلبی هستند ولی ندونسته فریب شیطان میخورند و شمشیر برای خدا از رو میبندند . خواهرها تو را خدا پا روی دلتون بگذارید . زیرا دنیا ما را به اسم شیعه علی ع میشناسند .
دریا
۱۳۹۲-۰۷-۱۷ ۱۳:۲۳:۲۶
طیب الله انفسکم
با افتخار لینکتون کردم
زاهدی
۱۳۹۲-۰۷-۱۲ ۱۹:۰۷:۵۲
اون دولت که اصول گرا بود ، شد چنین وضعیتی حال که شکر خدا هوا بر پاشنه اعتدال و نرمش می چرخه.
غلامعلی گرامی نسب
۱۳۹۲-۰۷-۱۰ ۰۹:۱۱:۰۹
چون لقمه حرام خوردیم اراده مبارزه با فساد را ازدست داده ایم
۱۳۹۲-۰۷-۱۰ ۰۵:۵۷:۲۴
پس ما مرزنشینا چقدر بدبختیم که از دو سال پیش شاهد این مسائل بوده ایم!
از طریق همین مرزها هم وارد میشه این چیزا .
شهرهای مرزی هم که شکرخدا اهمیتی نداره برای مسئولین و انگار جزو این مملکت به حساب نمیاد .
والا !
فرهاد
۱۳۹۲-۰۷-۰۹ ۲۳:۰۴:۱۲
از نشانه های اخرالزمان که بیامبردرحجه الوداع بیان نمودن این بود که روا ناروا وناروا رواجلوه کند و واگذاشتن نماز خیانتکارامین وبه فردامین نسبت خیانت دهندزنهابه عمارت رسند وسوار براسب شوند وبوست بلنگ برجلو زینههابیندازند درچنین زمانی حدی ازحدود خدا اجرانشود
مهدی
۱۳۹۲-۰۷-۰۷ ۰۹:۵۳:۵۰
عزیز ، ایا این کالا از روی هوا به کشور رسیده یا از گمرکات ترخیص وعوارض گمرکی اون هم به خزانه بیت المال واریز شده یعنی درحکم بازار اسلامی ورود غیر قانونی نبوده که حتی مجاز هم بوده ،،، حالا حکومت اسلامی با اجازه ورود این کالا به نمایندگی بازرگانی و گمرک درست میگه ومیفهمه یا شما یا همه ماها که با نظر تو موافقیم سوال ما کاسه داغتراشیم ..یاحکومت با اخذ عوارض گمرکی چشماشو روی این حنجار اجتماعی بسته ?
حمیدرضا امین
۱۳۹۲-۰۷-۰۵ ۱۳:۳۸:۰۰
برادر عزیز و لسوز آرمانهای انقلاب. همانطور که در کامنتهای قبلی گذاشتم و مطالب بنده را چاپ نکردید فقط یک راه وجود دارد. احیاء و ایجاد کمیته های انقلاب اسلامی. باید باور کنیم که نیروی انتظامی ضعیف است و از لحاظ عقیدتی آرمانگرا نمی باشد
فراموش شده
۱۳۹۲-۰۷-۰۴ ۰۱:۲۵:۴۸
داداش بسیج و فرهنگ جهاد و شهادت را کنار گذاشته اند . بسیجی زمانی اسلحه به دست داشت و با دشمنان داخلی و خارجی و قاچاقچیان مواد مخدر و مشروب و فساد و فحشا مبارزه میکرد الان اگر تذکر لسانی به کسی بدهد زندانیش میکنند . میگویند بسیج دیگر حق ندارد فعالیت دفاعی - امنیتی داشته باشد و دستش قطره چکان داده اند.. باید هم مواد مخدر و فساد و فحشا و ساپورت و بی دینی همه جا را گرفته باشد شما فکر میکنید که فقط تهران است نه خیر قم هم تشریف بیاورید و به شهرهای دیگر هم سری بزنید..... شرمندۀ شهدا هستیم شرمندۀ امام راحل و حاظر هستیم . به خدا مرد میدانیم ولی دستمان را بسته اند
حسن
۱۳۹۲-۰۷-۰۳ ۲۳:۰۶:۵۱
گربه راباید دم حجله کشت
اسلام پیروز است...
۱۳۹۲-۰۷-۰۳ ۲۲:۱۶:۲۱
یالثارت از تو توقع نداشتیم که عکسا را نشون بدی تو جامعه اینقدر زیاد شدن که دیگه نیازی به نشون دادن نداره
۱۲۳۴