داخلی فرهنگی خبر
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 65655
کتابی‌ درباره‌ زندگی‌ یک‌ شهید زرتشتی‬
شنبه ۵ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۵:۲۲
 
کتاب «جای پای فرهاد» که زندگی شهید زرتشتی فرهاد خادم را از نگاه مادرش روایت می‌کند به چاپ دوم رسید.

به گزارش فارس، «جای پای فرهاد» کتاب نخست مجموعه «مادران» است که زندگی شهید زرتشتی فرهاد خادم را از نگاه مادرش روایت می‌کند. این اثر در سال ۱۳۸۹ به قلم فرهاد خضری نوشته شد. فرزانه مردی، محقق اثر و سید ایمان نوری نجفی، طراحی جلد کتاب را برعهده داشته‌اند.

این کتاب بدون تغییر در محتوا و ساختار از سوی انتشارات روایت فتح به چاپ دوم رسید. داستان «جای پای فرهاد» از کوچه پس‌کوچه‌های کرمان پا می‌گیرد و خواننده را دنبال دخترکی می‌کشد که آرام و قرار ندارد اما سرنوشت دخترک چنین رقم خورده که بعدها مادر شهیدی باشد به نام «فرهاد خادم»؛ همان که روز نخست اسفندماه ۱۳۶۰ در خط مقدم جبهه، در تنگ چزابه، به شهادت رسید.

فرهاد خضری در این کتاب روایتش را با یک جست‌وجو آغاز می‌کند؛ جست‌وجوی «فوران عشق به هستی»، در قلب یک مادر ایرانی. اما چرا او دست به چنین جست‌وجویی زده است؟ خودش پاسخ می‌دهد: «چون مادران ایران زمین حرف‌ها برای گفتن دارند... و غزل‌ها برای سرودن.» این آغاز ماجرای دور و درازی است که «تاج گوهر خداداد کوچکی» راوی و فرهاد خضری «راوی مکمل» در صفحات کتاب به نقل آن می پردازند و شهید فرهاد خادم را به عنوان یکی دیگر از شهدای این سرزمین به مخاطب معرفی می کنند.

کتاب «جای پای فرهاد» در چاپ نخست با شمارگان ۲۲۰۰ نسخه و بهای۴۸ هزار ریال از سوی انتشارات روایت فتح منتشر شد.