داخلی سياسی گزارش
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 101980
شيوه‌هاي عملكرد آژانس امنيت ملي آمريكا (ان.اس.اِي):
جاسوسي شبانه‌روزي از «ما» و وظيفه نهادهاي امنيتي!
پنجشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۴۹
 
حضرت امام خطر دشمن صهیونیستی را بارها گوشزد نموده اند و بیان داشتند که این خطر برای تمامی انقلاب های آزادی بخش جهان و انقلاب اصیل اسلامی نه تنها کمتر از گذشته شده که امروزه این زالوهای جهان خوار با فنون مختلفی برای شکست مستضعفان جهان قیام و اقدام نموده اند...
پایگاه خبری انصارحزب الله: هدف صهیونیسم سیطره یهودیان بر اساس وعده خدای آنها یعنی یهوه است و نقطه آغازین این امر را برپایی حکومت خود در سرزمین موعود که از نیل تا فرات است می‌دانند.

صهیونیست ها معتقدند که یهود تنها نژاد برتر است که باید رهبر و آقای جهانیان باشند و دیگر ملت ها خادم او باشند و با ابزارهایی که خود آنها می گویند به این اهداف می رسند: که ملت ها را در رذایل غرق کنیم و از این طریق آنها را گرفتار کنیم و با مشغول کردن آنها به اهداف خود برسیم و برای کنترل مردم دنیا آنها رو به جمع آوری گسترده اطلاعات ، نظارت ، جاسوسی و مراقبت آورده اند.

آژانس امنیت ملی آمریکا (ان.اس.اِي) یکی از اعضای کلیدی جامعه اطلاعاتی ایالات متحده آمریکا است و یکی از محرمانه‌ترین سازمان‌های جاسوسی در جهان به شمار می‌آید. البته کار این آژانس محدود به جاسوسی ارتباطات است و جاسوسی انسانی را شامل نمی‌شود. همچنین طبق قانون، فعالیت‌های جاسوسی این آژانس محدود به روابط خارجی است اما در برخی مواقع نظارتهای داخل مرزی را هم شامل می‌شود. این آژانس از اعضای جامعه اطلاعاتی ایالات متحده آمریکا است و یکی از محرمانه‌ترین سازمان‌های جاسوسی در جهان به شمار می‌آید.که وبسایت رسمی «ان.اس.اِي» وظایف این آژانس را اینگونه تعریف کرده است:

- گردآوري ، پردازش ، آنالیز و تولید اطلاعات امنیتی و ضد امنیتی از کشورهاي خارجی براي مقاصد امنیت ملی
- تهیه استانداردهاي امنیتی براي ارتباطات ملی
- مدیریت ملی سیستم امنیت ملی آمریکا

برای آشنایی بیشتر با «ان.اس.اِي» به دوبرنامه جاسوسی سابق این سازمان بنام های اشلون و برنامه تریل بلیزر به اختصار اشاره میکنیم:

برنامه اشلون: فدراسیون دانشمندان آمریکایی این برنامه را اینطور توضیح میدهند، یک شبکه جهانی از رایانه ها که بطور خودکار میلیون ها پیام شنود شده را جست و جو می کند تا کلید واژه هایی از پیش برنامه ریزی شده و یا فکس و آدرس های ایمیل را بیابد. گفته میشود اشلون در دهه ۱۹۷۰ شکل گرفته اما می تواند زودتر و یا دیرتر هم آغاز شده باشد زیرا زمان آغاز آن هم مانند سایر مطالب بسیار رمز آلود است.

برنامه تریل بلیزر: در سال ۲۰۰۶ پروژه سری دیگری از «ان.اس.اِي» برملا شد. توماس آندرو دریک که از کارمندان آژانس امنیت ملی آمریکا بود درباره این پروژه بطور علنی صحبت کرد. هدف این پروژه توسعه قابلیت تحلیل داده های شبکه ارتباطی مانند اینترنت بود و این برنامه برای رصد کردن سازمانهایی ساخته شده بود که از روشهای ارتباطی مانند گوشی تلفن همراه و ایمیل استفاده می کردند.

با این منطق و زبان دشمن، می توان به این نتیجه رسید که فعالیت های جاسوسی دشمنان صهیونیستی بیش از نیم قرن است که هیچ گاه متوقف نشده است، بلکه روز به روز گسترش یافته است.

در این قسمت از صحبت برای درک بیشتر موضوع ابعاد مختلف افشاگری ادوارد اسنودن علیه «ان.اس.اِي» را بررسی میکنیم: ادوارد اسنودن، جاسوسِ پشیمان آژانس امنیت ملی آمریکا، با افشای دو سند «پی.آر.آی.اس.ام» و «اینفرمنت بوندلس» که متاسفانه مورد توجه مسئولین قرار نگرفت بر این موضوع اشاره کرد که آژانس امنیت ملی آمریکا «ان.اس.اِي» در ایران نقطه کور اطلاعاتی ندارد و توانسته است در یک ماه، ۱۴ میلیارد قطعه-داده از شبکه‌های تلفن و رایانه کاربران ایرانی جاسوسی کند و این اسناد نشان می‌دهد که ایران از نظر امنیت فضای مجازی ناامن‌ترین کشور جهان است.

بر اساس اسناد فاش شده، کاربران ماکروسافت ، یاهو ، گوگل ، فیسبوک ، پال تاک، اِي.او.ال ، اسکایپ ، یوتیوب و اپل بصورت ۲۴ ساعته توسط آژانس امنیت ملی کنترل می شوند و اطلاعات روی سرورهای اصلی این وب سایت ها در سراسر جهان ضبط و ردیابی می شود. از جمله اطلاعات گردآوری شده در برنامه جاسوسی این نهاد اطلاعاتی آمریکایی جمع آوری پیامک، فیلم های ویدئویی و سایر اطلاعات دیجیتال آنان در فضای مجازی است.

در ادامه اسنودن بیان داشته است که «ان.اس.اِي» زیرساختی تدارک دیده است که تقریبا همه ارتباطات انسانی را بصورت اتوماتیک ذخیره می کند. با استفاده از این سیستم میتوان ایمیل های هر شخصی را دید ، مکالمه تلفنی اش را شنود کرد و رمزهای عبور شخصی ترین اکانت های هر کاربری را به دست آورد.

می دانیم که هر جزء واحد اطلاعات به تنهایی ارزش جمع آوری ندارند ولی وقتی این داده ها بسیار زیاد می شوند از ارزش محتوایی بسیار خوبی برخوردار می شوند.
محققان انیستیتوی تکنولوژی ماساچوست برنامه ای به نام «آیم مرشن» برای سرویس ایمیل گوگل طراحی کرده اند. اگر به این برنامه اجازه دسترسی به اکانت ایمیل خود را بدهید همه تماس های شما تجزیه و تحلیل می شوند. مثلا چه کسی باعث آشنایی کانتکت آ با کانتکت ب در میان تماس های شما شده است یا با چه کسی و در چه بازه زمانی شما ایمیل های زیادی رد و بدل کرده اید و یا چه پیوندهای تازه ای در حین این ارتباطات ایمیلی بدست آورده اید.

کاربران زیادی در سراسر دنیا ولی بدون لحظه ای نگرانی و تردید حجم بالایی از اطلاعات خود را رایگان در اختیار فیسبوک و گوگل و.. قرار می دهند. بحثی که شاید تلنگری باشد برای شهروند عادی. شهروندی که کمی بیندیشد که آیا حالا که اینگونه زیر نظر گرفته می شود نباید کمی به خود زحمت بدهد و دست کم گوشه ای از اطلاعاتش را مخفی کند؟

اوباما گفته است که برنامه جاسوسی آژانس امنیت ملی باید فوق سری باقی بماند تا افرادی که سعی دارند به ما آسیب برسانند نتوانند در اقدامات پیشگیرانه ی ما سرک بکشند و درباره ماهیت طبقه بندی شدن این چیزها پرس و جو کنند.

با این مسائلی که به اختصار مطرح شد این نکته نیز حائز اهمیت است که در بین سال های ۸۹ تا ۹۱ که ما تحت شدید ترین تحریم ها بودیم گوشی های هوشمند وارد کشور می شوند آن هم زمانی که کمپانی ها برای صادرات به ایران تحت شدیدترین تنبیه ها قرار میگرفتند! که البته هدف از ورود گوشی های هوشمند به ایران در چنین وضعیتی بسیار روشن و مشخص است و خود اوباما نیز آن را برنامه فرهنگی بر علیه ایران معرفی می کند.

حضرت امام خطر دشمن صهیونیستی را بارها گوشزد نموده اند و بیان داشتند که این خطر برای تمامی انقلاب های آزادی بخش جهان و انقلاب اصیل اسلامی نه تنها کمتر از گذشته شده که امروزه این زالوهای جهان خوار با فنون مختلفی برای شکست مستضعفان جهان قیام و اقدام نموده اند و ملتها باید در مقابل این دسیسه های خطرناک با شجاعت و آگاهی ایستادگی نمایند.

و با توجه به افشای ابعاد گسترده جاسوسی سایبری آمریکا توسط ادوارد اسنودن مامور سابق اطلاعاتی آمریکا این سوال در اذهان عمومی پیش نمی آید که حتی اگر این اطلاعات فاش شده غلط باشه نباید به فکر پیشگیری از سرقت اطلاعات و خطرهای وارده بود؟

ما از قوه محترم قضائیه، کمسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی و نهاد های اطلاعاتی کشور انتظار داریم هوشمندانه وارد میدان شده و دست دشمن صهیونیستی را از این دست اندازی قطع نمایند.