داخلی سياسی خبر
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 132649
فرزند آخوندی شرکت بیمه ای در مجموعه وزارت راه دارد
يکشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۸
 
نماینده مردم ارومیه در مجلس با بیان اینکه چند صد بازنشسته در وزارت راه مسئولیت سنگین دارند، گفت:شرکت های وابسته به وزارت راه توسط اعضای خانواده، دوستان و شرکای تجاری وزیر راه اداره می شوند.

به گزارش پایگاه خبری انصارحزب الله، نادر قاضی پور نماینده مردم ارومیه در مجلس، در جلسه علنی امروز و در موافقت با استیضاح عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه این استیضاح نه سیاسی است و نه منطقه ای، اظهار داشت: مجلس قانون تصویب کرد و شورای نگهبان نیز آن را تایید کرد که از بازنشستگان استفاده نشود، اما چند صد بازنشسته در حیطه مسئولیت آقای آخوندی در وزارت راه و شهرسازی مسئولیت های سنگین دارند.

وی خطاب به وزیر راه افزود: شما قبل از مسئولیت وزارت چندین شرکت داشته اید که با آنها تولید ثروت می کردید و این اشکالی ندارد، اما آیا وقتی وزیر شدید لیست اموال خود را به قوه قضاییه ارائه دادید یا خیر.

قاضی پور تصریح کرد: شرکت هایی که بعد از وزارت به ظاهر از آنها بیرون آمده اید توسط اعضای خانواده، بستگان و شرکای تجاری شما اداره می شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس خطاب به آخوندی ادامه داد: آیا از زمانی که وزیر شدید این شرکت ها توسط آقایان انصاری ها، محمد هادی آخوندی، خانم ها نفیسه و ریحانه رسولی و آقایان سیدمحمد صدر هاشمی نژاد و اصغر کاشانی اداره می شود؟

قاضی پور گفت: افراد درجه یک وابسته به وزیر هر کدام در ده ها شرکت وابسته به وزارتخانه عضو هیات مدیره هستند و سهم دارند.

وی با بیان اینکه فرزند وزیر شرکت بیمه ای در مجموعه وزارت راه دارد، خطاب به وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: اگر امروز رای نیاوردید حتما یک کارخانه خوب احداث کنید که حداقل این یادگاری خوب از شما برای مردم بماند.

نماینده مردم ارومیه در مجلس با اشاره به نابسامانی های موجود در دیگر بخش های وزارت راه و شهرسازی گفت: سهل انگاری سازمان هواشناسی (وابسته به وزارت راه) باعث وارد شدن میلیاردها تومان خسارت به کشاورزان و از بین رفتن محصولات آنها شده است.

قاضی پور از صدور ۲۵۰۰ میلیارد تومان حکم علیه وزارت راه از سوی دادگاه خبر داد و گفت: ۱۲۰۰ میلیارد تومان بدهی مسکن مهر در حال حاضر است برنامه شما برای حل مشکل این حوزه چیست؟

قاضی پور در میانه و انتهای نطق خود اسناد تخلفات مربوط به وزارت راه و بستگان و خانواده وزیر را به رئیس مجلس تقدیم کرد.
منبع: مهر