داخلی فرهنگی خبر
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 115998
ساخت بزرگترین موکب ایرانی در مسیر «نجف تا کربلا»
شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۲۹
 
همایش خادمان اربعین حسینی روز گذشته با حضور بیش از ۴۰۰ تن از خدام در مسجد امام موسی بن جعفر برگزار شد.
در آستانه فرا رسیدن اربعین حسینی و حضور زائران از کشورهای مختلف اسلامی در مراسم پیاده روی میلیونی اربعین ، روز جمعه ۲۲ آبان ماه با حضور ۴۰۰ نفر از خادمان اربعین، همایشی به منظور تشریح برنامه ها و اقدامات موکب خدام الحسین در خصوص خدمات رسانی به زائرین اربعین حسینی در مسجد امام موسی بن جعفر(ع) برگزار شد.

محسن اخوندزاده مسئول هیئت خدام الحسین در این همایش به بیان برنامه های هیئت از جمله اسکان بیش از هزار زائر در موکب، برپایی مراسمات مذهبی در حسینیه ی مجموعه به مساحت ۱۵۰۰ متر مربع، تهیه و پخش روزانه ۱۵ هزار پرس حلیم برای صبحانه و ۱۵ هزار پرس قیمه برای ناهار میان زائران حسینی، برپایی غرفه کودکان و مادران، پخش زنده ی برنامه ها و دیگر برنامه های خدماتی، فرهنگی، هنری و رسانه ای پرداخت.

وی در بخشی از سخنان خود اظهار داشت: امسال با توجه به لزوم استمرار این حرکت مردمی در خدمت رسانی به زواراباعبدالله الحسین، زمینی به وسعت بیست هزار متر در مسیر نجف به کربلا در محدوده عمود۱۱۲۰ از طریق کمک های مردمی خریداری شده است و در آینده بزرگترین موکب و زائرسرای ایرانی در آن ساخته خواهد شد.

اخوندزاده افزود: امسال علاوه بر استقرار دکل و ارائه ی اینترنت رایگان به زائران، غرفه هایی برای مجموعه های مختلف از جمله تولیت محترم آستان حضرت معصومه(سلام الله علیها)، جامعه المصطفی العالمیه، حشد الشعبی عراق و موسسه ی دانشجویان مسلمان جهان جهت تولید و ارائه‌ی محتوای فرهنگی، در موکب خدام الحسین درنظر گرفته شده است.

هیئت خدام الحسین وابسته به بنیاد فرهنگی تولی که از سال ۱۳۹۰ با هدف مشارکت دادن دانشجویان کل کشور در زمینه ی عتبات مقدسه فعالیت خود را آغاز نموده است، به عنوان اولین موکب ایرانی کار خدمات رسانی به زائرین حسینی را در طول این سه سال برعهده داشته است. این هیئت امسال نیز با همکاری بیش از ۴۰۰ خادم اقدام به برپایی موکبی به نام "خدام الحسین" در عمود ۱۱۲۰ کرده است.

منبع: تسنیم